,

کاربرد شیشه سکوریت در صنعت ساختمان

آینه کاری

کاربرد شیشه سکوریت در صنعت ساختمان

وقتی که شیشه ای میشکند اغلب به صورت تکه های بزرگ و ذرات خطرناک شکسته می شود که میتواند بطور قابل توجهی ایمنی شما را به خطر بیاندازد تولیدکنندگان برای تولید محصول های ایمن با حرارت دادن آن در دمای حرارتی بالا و پس از آن با خنک نمودن سریع پایان سطوح محصول های نشکن و ایمن را تولید می کنند .

کاربرد شیشه سکوریت در درب ها ی ساختمان

طبق قوانین ساخت و ساز نو بمنظور زیاد شدن و حفظ ایمنی محیط مسکونی و تجاری در تمامی شیشه‌های به کار رفته در دربها یا پانلهای ثابت چه از نوع کشویی و چه لولایی صرف پیشنهاد از اندازه میبایست از نوع سکوریت استفاده شود.

علاوه بر این هر درب که بعنوان درب ورودی و خروجی ساختمان در مجاورت با پیاده رو قرار دارد میبایست با استفاده از شیشه سکوریت ساخته شود .

کاربرد این محصول های سکوریت در پنجره ها

پنجره های ثابت و متحرک میبایست با استفاده از نوع نشکن نصب گردند تا در گونه شکستگی به کسی آسیب نرسد در نصب پنجره های قدی و متوسط که فاصله از کف کم میباشد حتما استفاده از نوع نشکن بدلیل احتمال بیش شکستگی لازم می باشد .

کاربرد شیشه نشکن در پله های استیل

پله ها از جمله نقاط پر خطر در ساختمان میباشند نظر می کنیم که حتما جهت حفاظ از نرده استیل راه پله از نوع نشکن که مقاومت بیشتری در برابر شکستگی دارد استفاده کنید نوع نشکن برای پایان شیشه های مجاور پله ها و پاگرد میبایست استفاده شود؛ چرا که ایمنی بیشتری دارند و در گونه سقوط افراد از شکستگی سریع و آسیب فراوان افراد جلوگیری می نماید .
نزدیک به 2000 شخص هر ساله به دلیل سقوط از پله ها بدلیل عدم رعایت ایمنی در ساختمان مجروح و کشته میشوند در حالی که پله ها به خودی خود مقدار زیادی از خطرات را در بر خواهند داشت محصول های نصب شده در نزدیکی پله ها می تواند خطر آسیب و حتی مرگ را بیش زیاد شدن دهد به همین دلیل بهتر میباشد که در پله ها و فضاهای مجاور پله ها از نوع نشکن استفاده شود تا میزان آسیبهای ناشی از اصابت به آن کاهش یابد .

نمای کلی

همانطور که قبلا گفته شد تولیدکنندگان با استفاده از اعمال حرارت فراوان بر روی آن و خنک نمودن سریع باعث تولید محصول های نشکن می شوند در این حالت در اثر شکستگی به قطعات ریز بی ضرر شکسته می شود از این رو به نوع نشکن شیشه ایمنی هم گفته می شود نوع نشکن رایج ترین نوع محصول های ایمنی و سکوریت می باشد اما سکوریت انواع دیگری هم دارد که امکان دارد نام آنان را فراوان شنیده باشید مانند شیشه میرال شیشه دودبند و …

کاربرد در نرده استیل

پایان پوششهای شیشه ای موجود در نرده پله استیل و یا پوششهای در جوار پله استیل میبایست ازنوع نشکن ساخته شوند این اجزا شامل نرده وکف پله ها و در کل همه ی ساختار پله می شود .
اگر در نزدیکی پله استیل درب قرار دارد بگونه ای درب را طراحی کنید که ازنوع نشکن برای هر پانل درب استفاده کنید در پیشنهاد داشته باشید که پایان اجزای مورد استفاده در خانه و درب میبایست از نوع نشکن و نوع سکوریت باشد تا ایمنی محیط شما تأمین شود .

شیشه سکوریت

کاربرد شیشه نشکن در مناطق مرطوب ساختمان

احتمال شکستن و سقوط افراد در نواحی مرطوب ساختمان همچون کابین حمام و یا در نزدیکی وان آب داغ یا سونا بالاست و بهتر است در این مکانها از محصولات نشکن استفاده شود .

محصولات نشکن خطر شکستگی و آسیب دیدن افراد را از بین میبرد .

همانطور که دیدیم محصولات نشکن بدلیل مقاومت بالایی که در برابر شکستگی و حرارت دارد برای استفاده در ساختمانها و بعنوان شیشه حمام پنجره درب راه پله و غیره مناسب است بنابراین میتوان گفت که محصولات نشکن یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی میباشد .

قوانین استفاده در نزدیکی پله

با توجه به قوانین ساخت و ساز تمام شیشه های واقع در 36 اینچ به صورت افقی از هر سطح پیاده روی که در آن سطح در فاصله کمتر از 60 اینچ بالاتر از سطح پیاده روی قرار دارد باید از پوشش نوع نشکن استفاده شود این سطوح شامل پله ها پاگرد و دیگر سطوح رفت و آمد و یا در اطراف راه پله خواهد شد حتی فاصله ی بین هر پله از پله دیگر باید از نوع نشکن ساخته شود تا خطر آسیب به صفر برسد .

شناسایی محصول

مشخصات و تولید کننده آن بر روی برچسبی در گوشه ای ازآن درج میشود تا در بررسیها صحت کاربرد محصول نشکن تأیید گردد .

نوع نشکن و انواع سکوریت دارای کد مشخصی هستند که در هر کشوری با توجه به کد ثبت شده بر روی آن نوع محصول به بازرس و مشتری معرفی میشود که در سراسر کشور این کد تعریف شده است .

در نظر داشته باشید که همیشه بطور دقیق و دو بار محصولات و کدهای درج شده بر روی آنها را چک کنید تا مطمئن شوید که از محصولات نشکن و ایمن مطابق با قوانین در ساختمان شما استفاده شده است در نظر داشته باشید که حتی در جاهایی که استفاده از نوع نشکن ضرورت ندارد به منظور افزایش ایمنی بهتر است که از محصولات سکوریت استفاده شود  .

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *