,

مزایا و معایب استفاده از سقف‌کاذب

اجرای سقف کاذب

مزایا و معایب استفاده از سقف‌کاذب چیست؟

سقف کاذب (به انگلیسی dropped ceiling) که به نام‌های سقف بصورت T شکل سقف آویخته یا سقف مشبک شناخته شده میباشد امروزه نماد تجددگرایی و مهارت و پیراستگی می‌باشد .

این روزها مردم از اهمیت سقف از پیشنهاد دید و احساس نفر نسبت به وسعت فضایی به‌خوبی آگاهند بهرحال سقف‌های کاذب مانند دیگر انواع سقف‌ها مزایا و معایبی دارند در ذیل به چند نمونه ازاین موارد اشاره شده است:

مزایای سقف‌کاذب

۱- نصب سقف‌های کاذب با یاری ابزار متناسب این‌کار زیاد آسان میباشد اگرچه شما می‌توانید شخصا آن‌را نصب نمایید ولی توصیه می‌شود که نصاب‌های حرفه‌ای اینکار را انجام بدهند .

۲- سقف‌کاذب مجراها لوله‌ها و سیم‌های الکتریکی را پنهان می‌کند و ظاهری منظم و آراسته و تمیز به سقف می‌بخشد .

۳- در گونه نیاز به تعمیرات ازنو سوار‌کردن پنل‌های سقف‌کاذب آسان میباشد .

سقف کاذب نقشی کلیدی در جذب صدا و خواص صوتی ساختمان (از‌نظر انعکاس صدا) ایفا‌ می‌کند این سقف طوری طراحی شده که با یاری به کاهش سروصدا فضایی آهسته درست کردن ‌می‌کند .

۵- از آن جا که سقف‌های کاذب قابل جابجایی هستند استفاده از آن‌ها نسبت به تعمیر و بازسازی کل سقف در وقت بروز خسارت امری مقرون‌به‌صرفه می‌باشد .

۶- ثابت شده می باشد که سقف‌های کاذب ازنظر مصرف انرژی مقرون ‌به‌صرفه هستند زیرا در طول تابستان گرما و در طول زمستان سرما را کاهش می‌دهد بنابراین قیمت صورت‌حساب‌های برق را کم‌می‌کند .

برای جلوگیری از تنگ ‌به‌نظر ‌آمدن فضا سقف‌کاذب در اتاق منزلی آپارتمانی امکان دارد لزوما دیوار به دیوار استفاده نشود در‌عوض الگوهایی با طراحی قشنگ می‌تواند جایگزین ‌آن شود هنگامی به‌صورت دیوار‌به دیوار انجام‌ می‌شود استفاده از کاشی‌های متناسب می‌تواند به بهبود خواص صوتی اتاق یاری ‌کند هم چنین می‌تواند با تاثیر عایق‌گونه خود در به‌دام‌ انداختن هوا میان سقف اصلی و سقف کاذب عمل تهویه هوا را آسان بکند .

آینه کاری و آینه دکوراتیو

معایب سقف کاذب

۱- یکی از معایب عمده سقف کاذب این میباشد که می‌تواند ارتفاع اتاق را به‌میزان چند اینچ یا چند پا کاهش دهد زیرا زیر سقف اصلی به کار برده‌ می‌شود .

۲- نیاز به مراقبت‌های مکرر دارند و دارای عمر طولانی نیستند .

سقف‌های کاذب بعد‌از مدتی نشست ‌می‌کنند و پس از چند سال‌ استفاده مکرر رنگ‌پریده و چرک‌آ‌لود می‌شوند .

۳- سقف‌های کاذب به ‌اندازه سقف‌های قدیمی استحکام ندارند به‌ویژه ازنظر بلایای طبیعی همچون زلزله ممکن‌ میباشد ناپایدار باشند خطر دیگر این سقف‌ها سقوط اتصالات نصب‌شده می باشد .

منفی‌ترین مورد سقف‌های‌کاذب پیشرفتی میباشد که دارد بدین معنی که این سقف‌ها درهرجایی بین پنج تا هشت اینچ به کار می‌روند تا روکشی برروی روشنایی و یا اتصالات دیگر باشند .

مشاورین ما در عین حالا تلاش دارند برترین گزینه را به شما نظر کنند به این خاطر که مجموعه جابرینا صفر تا صد بازسازی و دکوراسیون منزل شما را می تواند اجرا بکند .

پس نگران هیچی نباشید اگر فضای شما نیازمند سقف کاذب باشد یا نقاشی ساختمان شمارا راهنمایی خواهیم نمود از نصب کاغذ دیواری تا کاشی کاری در خدمت شما هستیم  .

 

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *