,

طراحی دکوراسیون داخلی منازل با آینه کاری

شیشه دکوراتیو

طراحی دکوراسیون داخلی منازل با آینه کاری

آینه ها از عنصرهای مهم و جذاب در دکوراسیون منزل می باشند. این عنصرهای جذاب اگر به درستی در طراحی دکوراسیون منزل استفاده شوند و در جای متناسب قرار داده شوند، می توانند به جذابیت و زیبایی دکوراسیون داخلی منازل یاری کنند.

آینه ها در دکوراسیون منزل همیشه هویت و شخصیتی متفاوت را می بدهند و در هر فضایی که بکار برده شوند، به عنوان عنصری شاخص، توجه را به خود جلب می کنند.

آینه ها درخشش فضای داخلی منزل را بیش می کنند و فضا را خاص تر و قشنگ تر جلوه می بدهند.

از انواع آینه در بخش هایی از منزل همچون ورودی و راهرو، سرویسهای بهداشتی و اتاق خواب، سالن پذیرایی و… استفاده میشود.

آینه کاری در فضای داخلی منزل میبایست به گونه ای باشد که با سبک دکوراسیون داخلی منزل هماهنگی داشته باشد و ویژگی های برجسته و خاص دکوراسیون داخلی را زیاد شدن دهد.

آینه کاری
آینه کاری در معماری ایرانی

سال های زیادی میباشد که آینه ها از ارکان اصلی در معماری ایرانی به شمار می روند. دیوار نگاره ها، طاق ها و گچبری ها، همه و همه جز تزئیناتی بوده اند که به محض ورود به فضا چشم ها را خیره و لب ها را به ستایش وا می داشتند.

ولی در میان این همه تزئینات داخلی، آینه کاری ها چیز دیگری بودند. آینه کاری آمیزه ای از هنر و زیبایی را به مدد ذوق اندیشه به نمایش می گذاشت و باعث انعکاس و پخش نور در فضای داخلی می شد و زیبایی و شکوه آن را دوچندان می نمود.

استفاده از انواع آینه در فضای داخلی منزل

برخی از فضا های منزل به آینه های بزرگ تر و برخی دیگر نیاز به آینه های کوچکتر دارند.

نصب یک آینه در جا درست، حجم نور موجود در اتاق را زیاد شدن می‌دهد و اتاق بزرگ‌تر و جادارتر به پیشنهاد می‌رسد.

استفاده متناسب از آینه در آپارتمان‌های کوچک فضای خانه را باز می‌کند و به آن عمق می‌دهد آینه ها با انعکاس عکس فضای مقابل خود، این تصور را در ذهن درست کردن می کنند دیواری که به آینه اختصاص یافته میباشد، ادامه دنباله داری از فضای منزل میباشد.

آینه ها می توانند یک فضای کوچک را دلبازتر نشان بدهند، یک اتاق کم نور را روشن تر کنند و یک دکور ساده را جذاب و درخشان جلوه بدهند.

در فضاهایی از منزل که از نور چندانی برخوردار نیستند، میتوان با نصب آینه ای بزرگ بر روی دیواری مقابل پنجره، نور خورشید وارد شده از پنجره را زیاد شدن داد.

آينه-کاري-و-آينه-دکوراتيو
درخشش آینه ها در دکوراسیون داخلی منزل

آینه ها می توانند به دکوراسیون داخلی منزل جلوه ببخشند، ولی در گونه بی توجهی به طراحی صحیح آینه ها در فضا، آن ها می توانند به جای درست کردن جذابیت و زیبایی، زیاد آزاردهنده باشند.

اگر آینه ها بصورت خلاقانه و کارآمد طراحی شوند می توانند جذابیت بصری به فضا دهند، فضا را بزرگ تر نشان بدهند و فضاهای کم نور را روشن تر سازند.

آينه-کاري-و-آينه-دکوراتيو
آینه ها و کنسول ها در دکوراسیون داخلی

آینه و کنسول ها از جنس های مختلفی همچون برنج، برنز و چوب ساخته میشوند که میتوان با در پیشنهاد گرفتن نوع طراحی دکوراسیون داخلی منزل، یکی از این جنس ها را انتخاب نمود.

آینه ها و کنسول ها دارای طراحی های گوناگون و خلاقانه ای هستند که می توانند به عنوان یک عنصر مستقل در دکوراسیون داخلی منزل خودنمایی کنند.

 


مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *