تفاوت شیشه سکوریت و شیشه معمولی

تفاوت شیشه سکوریت و شیشه معمولی

مقالات

تفاوت شیشه سکوریت و شیشه معمولی در چیست؟ کاربرد شیشه سکوریت چیست؟ شیشه سکوریت بهتر میباشد یا شیشه معمولی؟ تشابه های شیشه سکوریت و معمولی در چیست؟در این مطلب به این سوالات و سوالات دیگری که امکان دارد در ذهن شما باشد در قالب برخی اشارات به تفاوت ها و تشابه ها جواب داده خواهد شد.

1-استحکام و امنیت:

مهم ترین تفاوت شیشه سکوریت و شیشه معمولی در استحکام و امنیت بالاتر شیشه سکوریت می باشد. به عبارت ساده تر شیشه سکوریت با ضخامت یکسان مقاومتر بیشتری ( حدود 4 برابر بیشتر) در اثر فشار و ضربه از شیشه معمولی در برابر شکستن دارد. نکته مهم بعدی امنیت شیشه سکوریت می باشد. اگر فشار و یا ضربه وارده به شیشه سکوریت به حدی فراوان باشد که منجر به شکستن آن شود شیشه سکوریت بصورت ذرات ریز غیر برنده شکسته میشود در حالیکه شیشه معمولی بصورت قطعات نسبتا بزرگ و زیاد برنده و خطرناک شکسته خواهد شد.

شیشه شکسته

مقاومت شیشه سکوریت در برابر گرما و حرارت هم بیش از شیشه معمولی می باشد و می تواند تا سه برابر بیش از شیشه معمولی گرما و شوک حرارتی را تحمل بکند.

2-قابلیت برش مجدد

تفاوت دیگر شیشه سکوریت و معمولی در امکان برش مجدد می باشد. شیشه معمولی را میتوان در ابعاد و اندازه های دلخواه هر بار که امکان داشته باشد برش زد در حالیکه این امکان برای شیشه سکوریت فراهم نمی باشد. شیشه سکوریت پیش از سفارش میبایست بصورت دقیق اندازه گیری شود و کلیه عملیات مورد نیاز از قبیل برش سوراخکاری لول زنی و… پیش از عملیات سکوریت شدن رو آن اعمال گردد.

3-قیمت

با توجه به این که جهت تولید شیشه سکوریت نیاز به انجام عملیات ویژه سکوریت نمودن می باشد؛ بدیهی میباشد که هزینه شیشه بیش از شیشه معمولی باشد. هزینه شیشه سکوریت بسته به ضخامت نوع و ابعاد حدود 1.5 الی 4 برابر شیشه معمولی با همان ابعاد و ضخامت می باشد.

در ذیل به برخی از تشابهات شیشه سکوریت و معمولی اشاره میکنیم که بسیاری این ویژگی های را هم متفاوت می دانند.

شیشه سکوریت و شیشه معمولی در ویژگی های ذیل هیچ تفاوتی با هم ندارند:

1-وزن : زیاد گمان می کنند شیشه سکوریت با ضخامت یکسان وزن بیشتری از شیشه معمولی دارد که در واقع شیشه سکوریت و معمولی با ضخامت یکسان هیچ تفاوت وزنی ندارند و دلیل مستحکم تر بودن شیشه سکوریت عملیات ویژه ای میباشد که روی آن انجام می پذیرد.

2-رنگ و شفافیت : شیشه سکوریت محصولی از شیشه معمولی میباشد که شفافیت و رنگ شیشه خام اولیه را داراست.

3-ضخامت : شیشه پس از اعمال عملیات سکوریت شدن در همان ضخامت اولیه باقی می ماند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *