,

آینه ها چگونه کار می کنند

شیشه و آینه نجفی

آینه ها چگونه کار می کنند

انواع آینه ها

یک روش سریع برای تغییر نحوه کار یک آینه این است که آن را منحرف کنید. آینه های منحنی به دو نوع اساسی تقسیم می شوند: محدب و مقعر.

یک آینه محدب، که به سمت بیرون میچرخد، در زاویهی گستردهتر در نزدیکی لبههای آن، از یک مرکز آن، نشانگر یک تصویر کمی تحریف شده است که کوچکتر از اندازه واقعی است.

آینه های محدب دارای کاربردهای فراوانی هستند.

اندازه کوچکتر تصاویر به این معنی است که شما می توانید بیشتر با این سطوح ببینید، از این رو استفاده از آنها در آینه های ایمنی. (به همین دلیل، آینه ی مسافرتی شما می گوید که اشیا نزدیک تر از آن هستند که ظاهر می شوند.)

آینه کاری - آینه دکوراتیو

آینه های محدب

بعضی از فروشگاه ها گفته اند آینه های محدب در اتاق های پانسمان خود قرار داده اند. چرا؟ خم شدن به آرامی در بالا و پایین باعث می شود شما بلندتر و نازک تر نگاه کنید.

منحنی آینه تقریبا یا همگرا مانند داخل یک قاشق (طرفی که سوپ را نگه می دارد) است. این به این آینه می دهد توانایی ایجاد یک تصویر زمانی که انحنای آن نور را به یک منطقه خاص در مقابل آنها پرتاب می کند.

این منطقه نقطه کانونی است. از دور، اشیاء به نظر میرسد دلفریب، اما با نزدیک شدن و انتقال نقطه کانونی، تصویر تلنگر و بزرگ می شود. آینه های آجری در همه چیز از آینه های اصلاح برای روشن شدن مشعل المپیک استفاده می شود.

حالا که شما می دانید انواع آینه های اولیه، بیایید در مورد دیگر انواع غیر معمول بیشتر از آینه یاد بگیریم. در اینجا یک لیست کوتاه وجود دارد:

آینه های غیرقابل برگشت:

اختراعات برای آینههای غیرقابل برگشت، تا سال 1887 باز میگردد، زمانی که جان Derby با قرار دادن دو آینه عمودی به یکدیگر، یک آینه را ایجاد کرد.

 آینه های آکوستیک:

آینه های آکوستیک ظروف بتونی بزرگ ساخته شده برای منعکس کردن و توزیع صدا به جای نور است. ارتش انگلیسی آنها را قبل از اختراع رادار به عنوان یک سیستم هشدار دهنده زودهنگام علیه حملات هوایی مورد استفاده قرار داد.

آینه های دو طرفه:

این آینه ها با پوشش یک قسمت از یک ورق شیشه ای با مواد بسیار نازک و بسیار بازتاب دهنده ی کمی ساخته شده اند.

وقتی که پوشش جانبی با یک اتاق روشن ظاهر می شود، برخی از نور ها بازتاب می یابد و بعضی از آنها به یک اتاق تاریک پشت آینه می آیند، که امکان دیدن آن در اتاق روشن است، اما نه از روی آن.

(اگر تا به حال یک صحنه بازجویی را در یک نمایش پلیس تماشا کرده اید، یکی از این آینه ها را دیده اید.)

شیشه نیز مواد مبهم بازتابنده است – این همان دلیل است که دیدن در خارج از شب هنگام دشوار است چراغ در خانه شما

آینه ها به طور واضح در زندگی روزمره ما نقش دارند، اما نقش آنها در سالهای متمادی در ادبیات و فولکلور نقش دارند. 

 

منبع: https://science.howstuffworks.com/innovation/everyday-innovations/mirror3.htm

 

مطالب مرتبط :

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *