,

آینه ها در دکوراسیون حمام و دستشویی

شیشه سکوریت

استفاده از آینه ها در دکوراسیون حمام و دستشویی

آینه‌ها، چه بزرگ و چه کوچک، بخش مهمی از دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام هستند.

نصب آینه دکوری بزرگ در حمام ها و سرویس بهداشتی های کوچک باعث می‌شود نور زیادی در محل گسترش پیدا بکند و محیط را دلباز تر نشان دهد.

از سویی دیگر، آینه بزرگ باعث قرینه شدن محیط حمام و دستشویی و بزرگ‌تر جلوه نمودن فضای آن هم می‌شود.

آینه کاری

آینه سرویس بهداشتی و حمام

سرویس‌های بهداشتی در چند سال گذشته به دلیل ورود به ساختار داخلی منازل و ساختمان ها به شدت مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته‌اند.

از تهیه نقشه‌های جذاب چیدمان لوازم، تا امکان قرار دادن میزهای آرایش در این مکان، همگی جزء تغییرات گسترده‌ای میباشد که در سال‌های اخیر وارد بخش طراحی داخلی سرویسهای بهداشتی شده میباشد.

از مهم‌ترین لوازم دکوری مورد استفاده در سرویس‌های بهداشتی و حمام، می‌توان به میزهای آرایشی، چراغ‌های دیوار کوب یا آویز و… اشاره نمود.

آینه ها جزء عنصرهای اصلی در طراحی دکوراسیون حمام و دستشویی منزل هستند. این بدان معناست که در انتخاب شکل و نوع آن میبایست دقت بسیاری داشت.

سرویس بهداشتی و حمام بدون داشتن آینه، به نوعی ناقص محسوب میشود. استفاده از آینه های بزرگ در سرویس بهداشتی و حمام باعث بزرگ تر جلوه نمودن این فضاها میشود.

بزرگ‌تر جلوه نمودن فضا با استفاده از آینه بزرگ

آینه‌ها، چه بزرگ و چه کوچک، بخش مهمی از دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام هستند.

نصب آینه دکوری بزرگ در حمام ها و سرویس بهداشتی های کوچک باعث می‌شود نور زیادی در محل گسترش پیدا بکند و محیط را دلباز تر نشان دهد. از سویی دیگر، آینه بزرگ باعث قرینه شدن محیط حمام و دستشویی و بزرگ‌تر جلوه نمودن فضای آن هم می‌شود.

استفاده از آینه‌های بدون قاب و قاب دار در حمام و دستشویی مناسب با سلیقه افراد میباشد، ولی نکته این جا میباشد که آینه‌های بدون قاب راحت‌تر با محیط هماهنگ می‌شوند و هارمونی فضا را به خوبی برقرار می‌کنند. وجود آینه باعث می‌شود کاشی‌ها و دیواره‌های سرویس بهداشتی زیباتر به پیشنهاد برسند.

انواع آینه دستشویی و حمام
آینه دستشویی دو قلو

یکی از انواع پرطرفدار آینه دستشویی، آینه دو قلو میباشد. این مدل از آینه ها معمولا برای سینک های دوتایی مورد استفاده قرار می گیرند که در واقع می توانند جایگزینی برای یک آینه بزرگ و سرتاسری به حساب آیند.

آینه دستشویی چند تکه

این نوع از مدل آینه دستشویی معمولا شکلی فانتزی و دکوراتیو دارد. این نوع از آینه، چند تکه بوده و تمامی این تکه ها به نوعی، مکمل یکدیگر محسوب میشوند.

آینه دستشویی بدون قاب

همان طور که قبل تر بیان کردیم، آینه‌های بدون قاب راحت‌تر با محیط حمام و دستشویی هماهنگ می‌شوند و هارمونی فضا را به خوبی برقرار می‌کنند. این نوع آینه می تواند نوعی سادگی همراه با سبکی مینیمال را در دکوراسیون حمام و دستشویی درست کردن بکند.

آینه دستشویی دارای قاب

آینه های قابدار نقطه مقابل آینه های بدون قاب هستند. این آینه ها می توانند به سرویس دستشویی و حمام شکل و شمایل خاصی دهند و چارچوب آن را مشخص تر، شکیل تر و در عین حالا رسمی تر نمایند.

آینه دستشویی طرح دار

آینه های طرح دار در اندازه ها، سبک ها و طرحهای مختلف وجود دارند که می توانند جلوه ای منحصر به فرد را به سرویس حمام و دستشویی دهند.

آینه دستشویی شلف دار

آینه های شلف دار طرفداران خاص خود را دارند. این آینه ها زیاد مفید و کاربردی هستند و میتوان وسایل تزئینی همچون گلدان، شمع، مسواک، خمیردندان و… را روی آن ها قرار داد.

آینه های کمد دار

این نوع از آینه های دستشویی هم همچون نمونه های شلف دار، طرفداران زیاد زیادی دارند. میتوان وسایل مورد استفاده بسیاری را در کمد آن ها قرار داد.

آینه دستشویی دکوری

نورپردازی آینه سرویس بهداشتی

بدون شک، نورپردازی متناسب در دکوراسیون حمام و دستشویی مسئله مهمی محسوب میشود. به همین دلیل آینه های بسیاری روانه بازار شدند که دارای نورپردازی های تعبیه شده در پشت شان هستند.

این آینه ها علاوه بر تامین نور دکوراسیون حمام و دستشویی، باعث زیباتر شدن فضا هم میشوند. هم چنین میتوان، با نورپردازی متناسب بوسیله چراغ های ال ای دی سقفی و یا دیواری، نور متناسب محیط سرویس بهداشتی را تامین نمود.

مدل های مدرن سرویس آینه دستشویی و حمام همراه با نورپردازی مخفی، کم کم جایگزین آینه های معمولی میشوند. یکی از بزرگ ترین مزایای این نوع آینه ها این میباشد که با وجود آن ها دیگر به لامپ و چراغ جداگانه نیاز نیست.

هم چنین در مورد جا قرار گیری لامپ های دیواری یا سقفی در دستشویی مشکلی وجود نخواهد داشت. نور پشت آینه ها طوری طراحی شده که خیلی قشنگ و یکنواخت می تواند پایان فضای دستشویی و حمام را روشن بکند.

استفاده از آینه در سرویس بهداشتی کوچک

اگر فضای حمام و دستشویی کوچک و با ابعاد کمی باشد، میتوان یک آینه بزرگ سرویس بهداشتی نصب نمود. استفاده از آینه ها در بزرگ تر نشان دادن فضای حمام و دستشویی نقش مهمی ایفا می کنند. عکس درون آینه به فضا عمق میدهد و یاری میکند تا احساس بهتری در آن فضا داشته باشید.

شما هم می‌توانید با تغییر آینه سرویس بهداشتی و حمام خود، تغییر بزرگی در آن به وجود بیاورید و ساختار مورد پیشنهاد خود را پیاده‌سازی نمایید. استفاده از آینه های بزرگ در حمام و سرویس بهداشتی، یکی از روشهای زیباسازی این جا ها میباشد.

برای سفارش انواع آینه دستشویی و حمام و آگاهی از هزینه آینه ها با شیشه و آینه پایتخت تماس بگیرید.

 


مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *